PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2017-08-04
Wardruna prezentuje support

Wardruna prezentuje support

W październiku Wardruna przyjedzie do Polski w ramach jesiennej trasy koncertowej. Podczas występów w Zabrzu i Gdańsku towarzyszyć im będzie grupa Kaunan.
W skład folkowego trio wchodzą Oliver S. Tyr (frontman niemieckiego zespołu Faun), Boris Koller (malarz i kompozytor specjalizujący się w graniu na starego typu harfie klawiszowej) i Göran Hallmarken (jeden z najwybitniejszych szwedzkich wykonawców muzyki średniowiecznej i folkowej na instrumencie hurdy-gurdy). Kaunan zjednuje sobie słuchaczy wirtuozerią, pasją i świeżością z jaką interpretują stare piosenki.
 
Metal Mind Productions & Iron Realm Productions
zapraszają

WARDRUNA
+ Kaunan

19.10.2017, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze

20.10.2017, Teatr Szekspirowski, Gdańsk - WYPRZEDANE
Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Bilety do nabycia:   www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl, www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.biletin.pl oraz w kasie Domu Muzyki i Tańca
 

Swój debiutancki album Wardruna wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek "Runaljod - Yggdrasil" ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur - Steindór Andersen.
Trylogia "Runaljod", którą w ubiegłym roku zamknął album "Ragnarok", jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni itp. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.

 
powrót do listy