PL EN
ok
YouTube Facebook
twitter instagram

form_kontakt

kod zabezpieczający
*Pole wymagane

 
powrót do listy
2017-04-20
Wardruna wraca do Polski!

Wardruna wraca do Polski!

Dobra wiadomość dla fanów Wardruny! W październiku zespół wróci do Polski na dwa koncerty w Zabrzu i Gdańsku!

Rok temu muzycy wydali płytę "Ragnarok", będącą trzecią i ostatnią częścią trylogii Runaljod. Album pojawił się na listach przebojów na całym świecie, zbierając wspaniałe recenzje. Na US World Music Charts utrzymywał się na pierwszym miejscu przez 4 tygodnie. Po wyprzedanej trasie koncertowej muzycy Wardruny postanowili wrócić na kilka ekskluzywnych występów.

Metal Mind Productions & Iron Realm Productions zapraszają

WARDRUNA Autumn Tour 2017

19.10.2017, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze

Ceny biletów:

Przedsprzedaż:

240 PLN - kategoria I

220 PLN - kategoria II

180 PLN - kategoria III

W dniu koncertu:

260 PLN - kategoriaI

240 PLN - kategoria II

200 PLN - kategoria III

20.10.2017, Teatr Szekspirowski, Gdańsk

Ceny biletów:

Przedsprzedaż:

200 PLN - płyta stojąca

240 PLN - balkon (nienumerowane)

W dniu koncertu:

220 PLN - płyta stojąca

260 PLN - balkon (nienumerowane)

Otwarcie bram: 19:00 Start: 20:00

 

Bilety do nabycia od 24.04.2017 na stronach:

www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl, www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.biletin.pl

Swój debiutancki album Wardruna wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek "Runaljod - Yggdrasil" ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur - Steindór Andersen. Trylogia "Runaljod", którą w ubiegłym roku zamknął album "Ragnarok", jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni itp. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.

 

powrót do listy